Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ – – – NIEDZIELE MISYJNĄ 20.10.2024 R

Dziś przeżywamy w całym Kościele Katolickim niedziele misyjną, stąd też dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje.  Przy wyjściu z kościoła po prawej stronie są wyłożone czasopisma oraz kalendarze misyjne. Zabierzmy, poczytajmy troszkę o Kościele w innych miejscach. Są naprawdę bardzo ciekawe artykuły.

Bardzo proszę o czujność i kontrolę nad używaniem wody na cmentarzu. Od miesiąca założony został licznik. Teraz jest czas kiedy sprzątamy, myjemy groby czuwajmy nad tym by zakręcać kran, a jak widzimy że woda się leje nie przechodźmy obojętnie. Od 11 listopada na cmentarzu będą wycinane dwie brzozy.

22 października po Mszy św. wieczornej zapraszam na plebanie na krótkie spotkanie Róży Różańcowej modlitwy rodziców za dzieci.

Dzieci proszę by zabrały karteczki z owieczką Magdą, a za tydzień w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z dziećmi które rok temu pięknie uzbierały komplet obrazków z owieczką Magdą.

Zapraszam chętnych chłopców i do ministrantów, szczególnie oraz do scholi. Tutaj mam prośbę do rodziców nie bójmy się , aby nasze dzieci służyły Jezusowi i na Jego chwałę śpiewały. Lubimy jak przy ołtarzu jest duża liczba chłopców, czy jak dziewczęta pięknie śpiewają. Ale żeby tak było muszą się zaangażować.                                               W najbliższa sobotę 26 października zabieram ministrantów oraz scholkę na pielgrzymkę do Mrzygłodu, a następnie dzieci  z opiekunami pójdą na basen. Rodziców, którzy wyrażają zgodę proszę o podejście do zakrystii i podpisanie zgody na wyjazd dziecka. Wyjeżdżają tylko ministranci i schola. Wyjazd jest o godz. 08.00 rano. Ministranci zabierają komże, a wszyscy strój kąpielowy.

Proszę o zostawianie karteczek z terminami na nowy rok kalendarzowy, gdyż za dwa tygodnie będę wpisywał intencje pogrzebowe.                                                                                                                                                                           Od nowego roku w każdą środę będzie jedna msza nowennowa i tam będziemy mogli wpisywać intencje za żywych.

Przyjmuję już na wypominki roczne, półroczne, oktawalne i jednorazowe.

Dziękuję za zrobienie porządku przed zimą przy kwiatach wokół kościoła jak i na plebanii. Dziękuję sprzątającym wczoraj w kościele, wokół kościoła oraz panom za przygotowanie salki do remontu.

Dziękuje paniom z Czepurki za ofiarę złożoną na kwiaty przy sprzątaniu dwa tygodnie temu 400 zł, dziękuję mieszkańcom Skowronowa za posprzątanie kościoła tydzień temu.

Za tydzień poproszę o posprzątanie kościoła mieszkańców ulicy Częstochowskiej. Już bez zbiórki na kwiaty