Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA  XIX NIEDZIELE ZWYKŁĄ                 07.08.2022 R.
Bóg zapłać za dar serca z racji II niedzieli miesiąca, przeznaczony na dalsze prace prowadzone przy parafii.
W minionym tygodniu zostały zapłacone pozostałe koszta za ołtarze w wysokości 9 700 zł. Całość z pierwszą ratą wyniosła 17700 zł.  Koszta malowania  kościoła na dzień dzisiejszy to 26500 zł:  – materiały 3000 zł., pracownicy 11.000 zł., malarze 12500 zł. Po niedzieli będzie dokończone malowanie w kaplicy M.B. Różańcowej. Na tym zostanie zakończone malowanie kościoła na ten rok.
W tym tygodniu będziemy gościć pielgrzymów:
– w piątek o godz. 13:00 na posiłku będzie 600 osób z diecezji Rzeszowskiej;   natomiast w sobotę z diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej o godz. 10:30 będziemy gościć 300 osób. Osoby duchowne i kierujące ruchem w tych dniach będą miały posiłek na plebanii. Bardzo serdecznie prosimy aby pozostałe osoby  tak jak w latach ubiegłych zostały przez nas smacznie i serdecznie przyjęci.
Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii mieszkańcom ulicy Przyrowskiej, za tydzień prosimy mieszkańców mieszkańców osiedla Zaborce.
Na wyjazd październikowy mamy już 30 osób, jeżeli są osoby chętne prosimy   o zapisanie się, gdyż w tym tygodniu informację o wyjeździe przekażemy do innych parafii, żebyśmy mieli komplet.                                                 Wyjeżdżających w sierpniu do Wałbrzycha informujemy, że wyjazd jest 26 sierpnia o godzinie 10.00. Koszt całościowy  665 zł od osoby.
Msza św. odpustowa w Skowronowie 16  sierpnia o godzinie 15.00  Tradycyjnie po mszy św. będzie konkurs na najpiękniejszy bukiet z ziół  i kwiatów.
W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:                             Dawid Kozieł  — kaw., rzym.- kat., parafia tutejsza  oraz  Wiktoria Ujma  — p., rzym.-kat., parafia N.M.P. w Częstochowie. Zapowiedź II

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ

Dziękujemy dzieciom, młodzieży oraz rodzicom za spływ kajakowy oraz  wczorajszą pielgrzymkę do M.B. Ludźmierskiej oraz wyjazd w góry.

Od jutra rozpoczynamy kontynuacje adoracji Najświętszego Sakramentu.  Prace przy malowaniu będą kontynuowane, ale to już będzie praca w ciszy. Prace potrwają najprawdopodobniej jeszcze dwa tygodnie. Do tej pory zostało odświeżone miejsce na chórze, kaplica  M. B. Różańcowej oraz pomieszczenie na końcu kościoła po lewej stronie. Jeżeli będzie to odpowiadało wiernym naszej parafii to planujemy zrobić tam kaplicę przedpogrzebową. Wprawdzie skromny jest metraż, ale to pozwoli gromadzić się na wspólnym różańcu i pogrzeb będzie rozpoczęty od pierwszej stacji, której teraz nie ma. Wychodząc z kościoła można zajrzeć jak  to pomieszczenie mniej więcej wygląda. W minionym tygodniu został dokończony drugi etap ołtarza w kaplicy MB Różańcowej.

Tydzień temu podczas poświęcenia pojazdów, na transport dla misjonarzy zebraliśmy 1300 zł. Pieniądze zostały przekazane na MIVA POLSKA. Dokument wpłaty w gablocie przed kościołem.

Dziękujemy bardzo paniom oraz panom za prace wykonane przy obejściu wokół kościoła jak również za prace wykonaną przy plebanii.

W najbliższym tygodniu przypada I czw., I pt. oraz  I sobota miesiąca.  W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie     i zakonne; w piątek odwiedziny chorych od godziny 08.00, spowiedź popołudniowa od godziny 16.30;  w sobotę                o godzinie 07.00 msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Dziękujemy mieszkańcom ulic Żurawskiej i Kwiatowej                      za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii. Za tydzień prosimy  mieszkańców ulicy Przyrowskiej.

W miesiącu sierpniu w naszej parafii będziemy gościć pielgrzymów z Diecezji Zamojsko –Lubaczowskiej (12 sierpnia) o 10.30 na posiłku  oraz z Rzeszowa (13 sierpnia)

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

1)  Jacek Piotr Adamus, kaw., rzym. – kat., par. tut. oraz Olga Jagoda Głowacka , p., rzym. – kat., par. pw. Św. Józefa     w Częstochowie; zapowiedź II

2)   Dawid Kozieł, kaw., rzym. – kat., par. tut. oraz Wiktoria Ujma, p., rzym. – kat., par. pw. Niepokalanego Serca N.M.P. w Częstochowie; zap. I