OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NA I NIEDZIELĘ ADWENTU   27.11.2022 ROK.

Bardzo dziękuję panom Stanisławowi Brygule oraz Robertowi Kowalczykowi, za prace wykonane w tym tygodniu na rzecz parafii.

W minionym tygodniu zostały naprawione kuranty, dzwony, zegar.                                                                                                                     W najbliższych dniach rozpoczną się prace przy składaniu organ piszczałkowych po renowacji.

Dary żywnościowe na rzecz ludności ukraińskiej możemy składać na końcu kościoła za ławkami.  Są już opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Możemy je nabyć w zakrystii u pana kościelnego.

W najbliższym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czw., pt. oraz sob. miesiąca. Odwiedziny chorych  w domach od godz. 08.00. Spowiedź popołudniowa  w piątek od godz. 15.30.

Msza św. w I sobotę miesiąca o godz. 07.00.

Zapraszamy na roraty o godzinie 17.00. W tym roku będziemy je przeżywać w duchu św. Franciszka pod hasłem „ Franciszku odbuduj mój kościół”.

Za dwa tygodnie będą razem z nami siostry Albertynki z Częstochowy, które mają swój dom na Zawodziu, w ktorym opiekują się osobami starszymi. Siostry przywiozą stroiki świąteczne wykonane przez podopiecznych.  Dochód przeznaczony jest na środki potrzebne do opieki nad chorymi.

Rekolekcje parafialne będziemy przeżywać od najbliższej niedzieli 04 grudnia do wtorku 06 grudnia. Rekolekcje poprowadzi w tym roku Ojciec Andrzej Kuster – paulin.

Sumę odpustową 08 grudnia o godzinie 11.30 odprawi ks. Prałat Marian Duda.